8 tipů, jak zahustit pokrm bez mouky

Od : | 1 Komentář | Datum: Prosinec 1, 2018 | Kategorie : Tatínkovo triky

Zdravější, lehčí ale přesto chutné, takové dokážou být pokrmy zahuštěné bez mouky nebo jíšky. Připravili jsme pro vás 8 tipů, jak zahustit pokrm bez mouky.

1. ŠKROB
Když chcete snížit kalorickou hodnotu pokrmu, vyberte si na zahuštění bramborový či kukuřičný škrob. Jemný prášek neboli škrob se rozmíchá s vodou a za stálého míchání se přidá do polévek nebo omáček. Nedoporučujeme pokrm pak, ale znovu ohřívat, a také dávat ho do smetanových polévek nebo třeba do guláše.
Škrob se hodí zejména do receptů z čínské a mexické kuchyně. Protože lehce změní chuť jídla.

2. BRAMBORY
Na zahuštění většiny zeleninových a krémových polévek je brambor nejvhodnější. Přidat se dá syrový, vařený anebo jako bramborová kaše. Brambor je vhodný na zahuštění hlavně proto, že nemění chuť pokrmu.

3. ZELENINA
Zeleninové polévky můžete snadno zahustit tak, že přidáte více zeleniny. Dokonce část zeleniny můžete rozmixovat.

4. CHLÉB
Ačkoliv to může znít neobvykle, doporučujeme si usušit chléb a mít ho vždy při ruce na zahušťování gulášové, bramborové, luštěninové či dršťkové polévky.
Tvrdý chléb si nastrouhejte a přidejte ho třeba i do guláše. Pokud nemáte usušený chléb, můžete použít i rozdrobený čerstvý.
Chléb dodá jídlu příjemnou chuť.

5. ŽLOUTEK
Do bílých polévek doporučujeme přidat žloutek, ať už samostatný nebo smíchaný s mlékem či smetanou. Po přidání do polévky už jen prohřejte.

6. ZAKYSANÁ SMETANA
Pokud potřebujete zahustit smetanovou omáčku nebo třeba zelňačku, tak vyzkoušejte zakysanou smetanu. Smetana musí být v pokojové teplotě, aby se pokrm nesrazil. A už jen prohřejte.

7. MÁSLO
Na zahuštění výpeku z masa nebo ryb doporučujeme přidat kousek másla, ale už nevařte. Doporučujeme ihned podávat, zahuštění nevydrží příliš dlouho.

8. JÁHLY A POHANKA
Bezlepková alternativa při zahušťování polévek. Jáhly a pohanka v nezpracované formě, je potřeba propláchnout, uvařit, a poté rozmixovat. Pokud máte pohankové nebo jahelné vločky, tak ty stačí do polévky už jen přisypat a chvílí povařit.

Sdílet


  1. posted by Bachař on Prosinec 30, 2018

    TATÍNKOVO??? tatínkovO??? to si snad musíte dělat prdel… proč ne tatínkova recepty? nebo rovnou tatínkově recepty?

Napsat komentář